top of page
  • Zdjęcie autoraBARAS

Najpopularniejsi producenci kosiarek samojezdnych

Kto powiedział, że zadania związane z pielęgnacją trawnika muszą być nudne i męczące? Jeszcze do niedawna może i owszem, gdyż wiązało się to wyłącznie z koniecznością nużącego chodzenia w kółko z maszyną, której ostrza przycinały zbyt długie rośliny, poza trzeba uważać na długi przewód, by się o niego nie potknąć lub nie przejechać w trakcie koszenia. Obecnie dostępne są innowacje, gdzie za przykład niech posłuży kosiarka Viking. Ten traktorek, a także wiele innych, umożliwią usadowienie się w wygodnym fotelu i prowadzenie ich w komfortowy sposób. W poniższym tekście postaramy się przestawić 2 najpopularniejsze marki ogrodniczych innowacji - kosiarko-traktorków.


Honda - traktorek kosiarka japońskiej firmy


Czyż każdy posiadacz ogrodu przynajmniej kilka razy w życiu nie odczuwał znudzenia koniecznością korzystania z ręcznej kosiarki? W szczególności można być znużonym po wielogodzinnym ścinaniu trawnika na działce wielkopowierzchniowej. By sprostać oczekiwaniom klientów, świetną alternatywę stworzyła japońska firma Honda. Kosiarko-traktorek z ich oferty doskonale nadaje się do prac pielęgnacyjnych trawnika na terenie o powierzchni przekraczającej 1500 metrów kwadratowych. Wystarczy tylko ją odpalić, usadowić się w wygodnym fotelu, nasunąć na czoło kapelusz lub czapkę i relaksować się wykonywaniem prac w cieple słońca.

honda traktorek kosiarka
Traktorki koszące Honda sprawdzają się w każdych warunkach

Traktorki wyposażone są w silniki o mocy 15,17 lub 20 KM, napęd hydrostatyczny lub skrzynię biegów, a dodatkowo na liczniku wyświetlany jest stan napełnienia kosza - większa ilość funkcji może zostać zainstalowana na zamówienie klienta. Dzięki temu stworzono maszynę komfortową, co stanowi główny powód jej popularności.


Szwedzka niezawodność - ciągniczek kosiarka Husqvarna


Szwecja to jedno z państw należących do grona krajów skandynawskich. Kojarzona jest z pięknymi widokami - fiordami oraz licznymi górami, a także z wieloma znanymi firmami funkcjonującymi na całym świecie. Jedną z nich jest między innymi Husqvarna - producent kosiarko-traktorków. Urządzenia te stanowią marzenie niejednego mężczyzny, gdyż umożliwiają wygodne ścinanie trawnika bez konieczności długogodzinnego chodzenia z kosiarką ręczną przed sobą - wystarczy zasiąść na fotelu i rozpocząć pracę. Hamowanie oraz przyśpieszanie jest regulowane specjalnymi pedałami, dzięki czemu przez cały czas istnieje możliwość trzymania obu dłoni na kierownicy - w ten sposób zapewni się bezpieczeństwo w każdych warunkach. Czy dotychczas występował problem niedociętych fragmentów trawnika? Dzięki temu urządzeniu to nie problem, ponieważ unikalny system sterowania umożliwi koszenie wokół przeszkód. Husqvarna stanowi odpowiednie połączenie funkcjonalności z wygodą.


Spędzanie długich godzin na zajęciu koszenia trawnika ręczną kosiarką w świetle palącego słońca może stanowić nie lada wyzwanie. Innowacyjna technologia umożliwiła jednak ciekawe alternatywy - kosiarko-traktorki. Dzięki wykorzystaniu tych maszyn wystarczy jedynie rozsiąść się w wygodnym fotelu, a następnie rozważnie prowadzić pojazd bez konieczności pokonywania pieszo długich dystansów na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Zainstalowane udogodnienia pozwolą dodatkowo na dobranie sposobu przeprowadzenia prac pod względem efektywności - zmniejszając lub zwiększając prędkość, a także dokładnie kosząc trawnik wokół przeszkód. Zapewni to precyzję oraz szybkie przeprowadzenie prac ogrodniczych.

71 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page