top of page
  • Zdjęcie autoraBARAS

Gdzie najlepiej sprawdzają się kosiarki samojezdne?

Któż nie marzy o tym, aby koszenie trawnika były przeprowadzane szybko oraz sprawnie? Chyba każdy! Przecież mało kto chciałby spędzać przy tym zajęciu długie godziny. Właśnie w tym celu wymyślono traktorki do koszenia trawy. Stiga, Husqvarna czy Toro to tylko niektóre z dostępnych na rynku modeli. Mają one za zadanie uefektywnienie prac, ale czy na pewno nadadzą się na każdą okazję? W poniższym tekście postaramy się przyjrzeć, gdzie te urządzenia sprawdzają się najlepiej, a gdzie niezupełnie - zapraszamy do lektury!Czy kosiarko-traktorek będzie przydatny na działce rekreacyjnej?


Można rzec, że to dość niejednoznaczne - i tak, i nie. By odpowiedź była bardziej precyzyjna, konieczne jest dokładne poznanie metrażu danego miejsca. Na ogół przyjmuje się, że urządzenia przydają się na terenach powyżej 1000 m2. Dlaczego? W tym celu warto wyobrazić sobie niewielką działkę rekreacyjną dodatkowo z dużą ilością przesmyków. Nawet dość mały traktorek Viking mógłby mieć w tym miejscu niemały kłopot. Czy w takim razie na małej działce przyda się tego typu sprzęt? Odpowiadając krótko i zwięźle – niekoniecznie.


Traktorki kosiarki Husqvarna na boisko


Boisko piłkarskie jest miejscem, na którym odbywają się mecze w piłkę nożną. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z faktu, jak wielkie ono jest. Jego długość wynosi 105 m, a szerokość 68 m, co daje łączną powierzchnię 7140 m2. W tym przypadku nowoczesne i samojezdne traktorki okażą się koniecznością. W teorii klasyczne, ręczne modele także dałyby radę, jednak regularne strzyżenie murawy byłoby procesem niezwykle czasochłonnym lub wymagającym zatrudnienie kolejnych osób, co zwiększałoby koszty. Produkt firmy Husqvarna umożliwi sprawne przeprowadzenie prac, a dodatkowo sam operator traktorka będzie mieć zapewnioną należytą wygodę.traktorek kosiarka husqvarna
Murawa równa jak stół? Traktorek Husqvarna pomoże!


Koszenie trawnika w miejskim parku


Duża powierzchnia, spora ilość drzew, a dodatkowo występowanie ciasnych miejsc - w ten sposób można opisać miejski park. Jeśli konieczne jest skoszenie w nich trawnika, doskonałym wyborem okaże się stworzony przez firmę Viking traktorek-kosiarka. Jest stosunkowo niewielki jak na tego typu sprzęt, więc z łatwością dostanie się nawet w najmniejsze zakamarki. Ostry nóż przyczepiony do podwozia zapewni precyzyjne cięcie, nie pozostawiając ani jednego zbyt długiego źdźbła trawy.

traktorek viking
Traktorek Viking podbije każdą, zarośnietą parcelę

Kosiarki samojezdne są urządzeniami, dzięki którym ścinanie zbyt długich kłączy trawy będzie szybkie i łatwe. By jednak okazało się to w pełni efektywne, warto je wykorzystywać do odpowiednich powierzchni - takich, które mierzą więcej niż 1000 m2. Aby były jeszcze bardziej funkcjonalne, wielu producentów decyduje się na dołączenie do nich specjalnych końcówek. Przykładem może okazać się traktorek kosiarka Toro - części zamienne w postaci pługu czy lemiesza pozwolą na przeprowadzenie różnych prac, od odśnieżania ścieżek po ich zamiatanie.

98 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page