top of page
  • Zdjęcie autoraBARAS

Kilka słów o konserwacji kosiarek samojezdnych

Odrastająca trawa to jedno ze standardowych zmartwień każdego posiadacza działki rekreacyjnej lub pięknego ogrodu. Nie ma się co dziwić, konieczność koszenia trawnika w upalnym słońcu za pomocą ręcznej kosiarki nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Co jednak można zrobić, by praca stała się wygodniejsza? Dobrym rozwiązaniem okaże się traktor-kosiarka Stiga lub kosiarka samojezdna. Sklepy online oferujące wyposażenie ogrodnicze udostępnią każdemu klientowi optymalny sprzęt, zapewniający doskonały komfort. W poniższym tekście przedstawimy, czym charakteryzują się nowoczesne warianty urządzeń koszących - zachęcamy do lektury!


Dlaczego warto zaopatrzyć się w kosiarko-traktorki?


Dla niektórych osób tego rodzaju urządzenie z pewnością może okazać się zwyczajnym wygodnictwem. Czy jest to zgodne z prawdą? Niezupełnie, ponieważ sprzęt ten z jednej strony zapewnia komfort, ale z drugiej ma na celu zwiększenie efektywności przeprowadzanych prac. By móc to lepiej zobrazować, wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację. Trawnik na działce o dość dużej powierzchni 1200 m2 nie był ścinany już od dłuższego czasu, stając się nieestetyczny. W takim przypadku koszenie ręcznym urządzeniem zajęłoby całe wieki. Lepszym rozwiązaniem będzie traktorek-kosiarka Stiga. Cena tego urządzenia jest stosunkowo niewielka - w szczególności, gdy weźmie się pod uwagę również funkcjonalność. Czym się więc cechuje? Zapewnia szybkość koszenia, precyzję, a także wygodę, która jest szczególnie istotna, posiadając duży ogród.


traktor kosiarka stiga
Traktor kosiarka Stiga Tornado - błyskawiczne koszenie!


Wygoda, komfort i funkcjonalne dodatki


Każdy nowy traktor-kosiarka Stiga ze sklepu został zaprojektowany w taki sposób, by użytkownicy mieli możliwość wygodnej pracy przez długi czas. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że producenci zainstalowali między innymi wygodny fotel, który można odpowiednio wyregulować, aby zachować prawidłową i zdrową dla całego ciała pozycję. Jako że funkcjonalność okazuje się najważniejszym parametrem, zadbano także o dodatkowe rozwiązania, które unowocześniają wszystkie traktorki-kosiarki Stiga - w sklepie online można się na przykład zaopatrzyć w elementy dodatkowe, służące np. do odśnieżania.


Alternatywą dla kosiarko-traktorków może jeszcze okazać się tak zwana kosiarka samojezdna. Dzięki nowoczesnej technologii i automatyzacji wystarczy ją odpowiednio zaprogramować, by wyruszała o konkretnej porze dnia. W ten sposób uniknie się konieczności korzystania z ręcznego urządzenia, jednak warto pamiętać, że jest to dobre rozwiązanie na stosunkowo niewielkim terenie, w związku z czym jej funkcjonalność może w niektórych przypadkach być mniejsza niż ta, którą cechują się kosiarko-traktorki.


Nie ulega wątpliwości, że nowoczesny sprzęt potrafi ułatwić codzienne życie. Kosiarki Stiga z całą pewnością można zaliczyć do tej grupy. Ich producent zrobił wszystko, aby niezależnie od wybranego modelu, koszenie trawy wzniosło się na zupełnie nowy poziom.

66 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page