top of page
  • Zdjęcie autoraBARAS

Kosy spalinowe - czym kierować się przy ich wyborze?

Zaktualizowano: 15 gru 2020

Ogród to nie tylko to, co widoczne jest gołym okiem. Znajdują się w nich zakamarki, do których ciężko dotrzeć zwykłą kosiarką – należą do nich wszelkie zgłębienia, nierówności terenu, a także trawa porastająca krawędzie chodników. Gdy ogród wypowiada wojnę, trzeba wytoczyć ciężkie działa. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, dlaczego kosa spalinowa powinna znaleźć się w bitewnym wyposażeniu każdego ogrodnika – zwłaszcza przed zimą.


Po co ciąć trawnik na jesień?


Przycięcie trawnika na jesień to obowiązek o wysokim priorytecie. Dlaczego? Chociaż zimy w Polsce są dość łagodne, nie można wykluczyć prawdopodobieństwa opadów śniegu. Śnieg tworzy coś w rodzaju kopuły, która utrudnia przepływ powietrza. Trawnik, który nie może oddychać, to świetna pożywka dla pleśni śniegowej. Jest to grzybowa choroba roślin, która atakuje m.in. obumarłe źdźbła trawy, a także zalegające wśród nich liście. Zaatakowany przez pleśń śniegową trawnik jest bardzo trudny do odratowania – czasami jedynym rozwiązaniem może okazać się zasianie nowego. Poza obowiązkową aeracją – czyli napowietrzeniem gleby – konieczne jest więc koszenie. Jednak problem pojawia się, gdy trawnik stawia opór w postaci nierówności lub zakamarków, do których ciężko dotrzeć.tania kosy spalinowe
Kosa spalinowa Maruyama - dobra jakość za rozsądną cenę


To jest wojna! Sięgamy po kosę spalinową


W takich przypadkach warto sięgnąć po kosę spalinową. Jest to urządzenie, którym manewruje się znacznie prościej, niż standardową kosiarką do wysokiej trawy. Czasami dodatkowa kontrola jest po prostu potrzebna. Nikt nie jest w końcu idealny – dotyczy to także gruntów. Układ rozłożenia ostrzy, który wykorzystuje się w kosiarkach, może nie sprostać pagórkom lub zagłębieniom. Właśnie do takich zadań przeznaczona jest kosa spalinowa.kosa spalinowe
Kosy spalinowe Stiga słyną ze swojej jakości

Jak wygląda i działa kosa spalinowa?


Urządzenie to składa się z tarczy tnącej, metalowego łączenia, no i oczywiście – silnika, w zależności od producenta i modelu dwu- lub czterosuwowy. Kosy spalinowe posiadają zazwyczaj uchwyty typu kierownica rowerowa, która umożliwia swobodne sterowanie – np. dostępne w Baras.pl Stiga SBC 627 KD lub Maruyama MX22EH. Zasilane są natomiast na mieszankę oleju i paliwa. Można dodać do niej także specjalny dodatek zapobiegający korozji, taki jak Fuel Fit. Kosa spalinowa jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy nacisnąć włącznik i już można działać! Wygodny uchwyt umożliwia dokładne przycięcie trawnika nawet w trudno dostępnych miejscach. Podczas wyboru idealnej kosy spalinowej, warto zwrócić uwagę na jej ciężar. Ma mieć dużą moc, ale przy tym nie powinna być zbyt ciężka. Dostępna u nas tanio kosa spalinowa Solo od AL-KO 142 to jeden z najpopularniejszych modeli, który świetnie leży w dłoniach, a przy tym jest niesamowicie lekki. Posiada on także bardzo pojemny zbiornik paliwa, co również jest istotnym kryterium. Im większy zbiornik, tym dłuższa praca bez konieczności dolewania. 


Gdzie można kupić kosy spalinowe? W wielu marketach ogrodniczych – najlepsze modele znajdują się jednak w naszym sklepie internetowym. Oferujemy tanie kosy spalinowe od znanych producentów, które pomogą w walce z niesfornym trawnikiem. Nasz asortyment stanowią zarówno maszyny używane, jak i nowe. Niezależnie od tego, czy kosy spalinowe opuściły niedawno salon producenta lub ręce poprzedniego właściciela, można kupić je u nas tanio – i to w sklepie online, bez opuszczania domu. A gdy sprzęt już do ciebie dotrze, wskakuj w mundur ogrodnika i ruszaj na bitwę z niesfornym trawnikiem – tym razem będzie wygrana!

65 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page