top of page
  • Zdjęcie autoraBARAS

Pierwsze koszenie trawnika w nowym roku

Już w marcu można wypatrywać pierwszych osób zajmujących się porządkowaniem ogrodów czy działek rekreacyjnych. Sprzątanie liści, ogólnego bałaganu, a nawet pierwsze w roku koszenie trawnika. Jak się za to zabrać? Po pierwsze, warto zaczekać na moment, gdy temperatury w nocy nie będą już spadać poniżej 5 stopni Celsjusza, a po drugie - warto wyposażyć się w wysokojakościową kosiarkę. Co jeszcze pomoże w pierwszym koszeniu po zimie? Przeczytacie o tym w poniższym tekście – zapraszamy!


Dobór odpowiedniego sprzętu do koszenia trawy


Producenci wielu firm oferują zróżnicowane warianty, umożliwiając tym samym dopasowanie urządzeń do danej przestrzeni. Przykładowo, na małą działkę skuteczny okaże się robot koszący Stiga, którego cena jest zależna od zróżnicowania funkcji, silnika, pojemności i wielu innych parametrów. Co ciekawe, jeszcze do niedawna wydawałoby się, że samojezdne roboty stanowią wyłącznie element wyobraźni pisarzy i reżyserów z gatunku sci-fi. Nic bardziej mylnego - są jak najbardziej prawdziwe. Kosiarkę tego typu można zaprogramować w taki sposób, by wyruszała o określonej porze dnia - zupełnie automatycznie. Jeśli tylko ma się sporo czasu, można wtedy rozłożyć leżak i obserwować, jak robot kosi trawnik bez uczestnictwa człowieka. Jednak co zrobić, jeśli powierzchnia terenu jest bardzo duża? Rozwiązaniem jest traktor-kosiarka Husqvarna lub innego producenta.


traktorek kosiarka stiga
Traktorek Stiga Estate sprawdzi się na każdym trawniku

Koszenie trawy na działce wielkopowierzchniowej


Na pewno każdy posiadacz działki czy przydomowego ogrodu niejednokrotnie zastanawiał się nad zakupem kosiarko-traktorka. Czy zawsze jest przydatny? Niezupełnie. Wiele zależy od tego, na jak dużej powierzchni miałaby być ścinana trawa. Z reguły polecane są do miejsc o dużej wielkości - powyżej 1000 metrów kwadratowych. Wśród polecanych modeli najczęściej wymieniane są takie firmy jak Stiga, Husqvarna czy traktorki-kosiarki Viking. Wyróżniają się precyzją, zaawansowaniem technologicznym, ale również komfortem, dzięki któremu ścinanie trawnika przestanie być przykrą koniecznością, stając się świetną formą relaksu. W traktorki Husqvarna - nowe lub używane - można zaopatrzyć się na przykład w punktach handlowych i firmowych serwisach. Podobnie jest w przypadku marki Stiga. Kosiarko-traktorki ze sklepu charakteryzują się długą gwarancją, dzięki czemu w przypadku ewentualnego uszkodzenia zostaną błyskawicznie naprawione.kosiarka stiga
Mała kosiarka Stiga wystarczy do przydomowego trawnika


Co zrobić, jeśli po przeprowadzonych pracach porządkowych, jak na ironię losu, jeszcze spadnie - być może ostatni raz w roku - śnieg? Czy takie miejsce warto odśnieżać łopatą? Oczywiście, że nie! Sprzedawcy kosiarko-traktorków udostępniają w swoich sklepach firmowych specjalne wyposażenie dodatkowe - pługi czy odśnieżarki, dzięki którym traktor ogrodowy Husqvarna można bez trudu wykorzystywać też zimą.


Jak widać, nowoczesne kosiarki stanowią doskonałe rozwiązanie pozwalające na wszechstronność i funkcjonalność. Dzięki nowoczesności można w łatwy sposób uefektywnić każdą sferę życia ludzi - także koszenie trawnika czy odśnieżanie.

28 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page