top of page
  • Zdjęcie autoraBARAS

Porównanie kosiarki spalinowej i elektrycznej

Czy prace ogrodowe wydają się czasem nieco męczące? Jeśli tak, może warto kupić nową kosiarkę? Ergonomiczna rączka, mocniejszy silnik, większy kosz na trawę czy mniejsze zużycie energii - wszystko jest możliwe! Obecnie nawet klasyczne warianty kosiarek są konstruowane w sposób przemyślany oraz innowacyjny. W poniższym tekście można przeczytać o ich wariancie spalinowym oraz elektrycznym, a na końcu zostanie zaprezentowana ciekawa alternatywa.


Klasyczne kosiarki Stiga Collector


Koszenie trawnika powinno być zajęciem sprawiającym przyjemność - dla niektórych może stanowić nawet ciekawy moment na pogrążenie się w myślach i swego rodzaju relaks. By zapobiec irytacji ze względu na wadliwą konstrukcję, warto zaopatrzyć się w rzetelną kosiarkę - Stiga Collector jest jednym z modeli proponujących innowacyjne rozwiązania w tym zakresie. Już na samym początku należy doprecyzować, że dostępne są zarówno warianty elektryczne, jak i spalinowe. Czym się różnią od siebie obydwie konstrukcje? Porównajmy!kosiarka spalinowa stiga
Kosiarka elektryczna czy spalinowa Stiga? Każdy wybór ma swoje zalety


Kosiarka Stiga Collector 43 a elektryczna


Biorąc pod uwagę wygląd, na pierwszy rzut oka różnica jest niewielka - obie są wykończone w stalowo-żółtych barwach. Wpatrując się, można jednak zauważyć zaokrągloną obudowę w przypadku warianty elektrycznego, a w przypadku spaliowego - odznaczający się silnik. Oczywiście wygląd to nie wszystko - stanowi wyłącznie dodatek. Jeśli chodzi o funkcjonalność, można zauważyć pomiędzy nimi różnicę od razu po włączeniu. Model zasilany energią elektryczną wydaje się cichszy, napędzany jest silnikiem o mocy 1400 W. W przypadku spalinowej kosiarki - została ona wyposażona w silnik Stiga 120 OHV, którego pojemność wynosi 123 cm3, a moc znamionowa 1.90 kW. W przypadku drugiego z wymienionych modeli trzeba pamiętać o regularnej konserwacji. Największa różnica jest jednak widoczna w pojemności koszy - kosiarka elektryczna jest zaopatrzona w element 40-litrowy, spalinowa w 60-litrowy. Obie są jednak wyposażone w ergonomiczne uchwyty, pozwalające na komfortową pracę w każdych warunkach. Ze względu na duże podobieństwo, wybór należy do ich przyszłego właściciela.


Alternatywa dla kosiarek ręcznych – robot


Nie każdy musi mieć ochotę czy czas na to, by oddawać się zajęciu, jakim jest koszenie trawy. Dla takich osób powstało specjalne urządzenie - robot koszący Stiga. Ceny tych urządzeń są bardzo zróżnicowane - zależą od ilości i rodzaju funkcji, w jakie wyposażony jest robot. Zautomatyzowane urządzenia stanowią wygodne rozwiązanie, ponieważ robot sam wyrusza w podróż w danym momencie, zgodnie z wcześniejszym zaprogramowaniem. Oczywiście główny cel stanowi przystrzyżenie trawnika. Są doskonałym rozwiązaniem dla zapracowanych osób.robot koszący
Roboty koszące to ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy małych trawników


Choć koszenie trawy nie jest zajęciem przez wiele osób uwielbianym, można je w bardzo łatwy sposób urozmaicić. Podstawą w tym zakresie może się okazać zaopatrzenie w solidny sprzęt - nowoczesne kosiarki. Spośród wielu zróżnicowanych firm, warto wybrać odpowiedni model spełniający wszelkie preferencje. Z tego też względu w sprzedaży są oferowane cichsze maszyny napędzane silnikiem elektrycznym czy głośniejsze - spalinowe. Każda z nich wyróżnia się nieco innymi parametrami, które powinny zostać odebrane przez przyszłego właściciela tak, by dbanie o trawnik okazało się maksymalnie komfortowym zajęciem.

14 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page