top of page
  • Zdjęcie autoraBARAS

Wybór kosiarki do ogrodu

Zapach świeżo skoszonej trawy to coś, co trudno zapomnieć. Woń, połączona z niemal idealnie przystrzyżonym trawnikiem potrafi utrwalić się w pamięci ogrodnika na długi czas (a przynajmniej do następnego koszenia). Jednak aby tego dokonać, potrzebna jest oczywiście kosiarka ogrodowa do trawy. Na rynku dostępne są dziesiątki modeli o różnych parametrach. Na co wiec zwrócić uwagę przy takim zakupie?


Określ rozmiar ogrodu


Podstawową czynnością przed wybraniem się do sklepu lub przeszukiwaniem internetu jest zastanowienie się, jakiego sprzętu potrzebujemy, tj. - jaki areał mamy do skoszenia. Kosiarki do małego ogrodu teoretycznie sprawdzą się także na większych przestrzeniach, ale prace ogrodowe zajmą wiele godzin. Do obszernych terenów warto zastosować traktorki, o których szerzej piszemy w innym artykule.kosiarka do trawy
Dobra kosiarka do trawy znacznie przyspieszy pracę


Zostańmy jednak przy kosiarkach do trawy, adresowanych do mniejszych ogrodów. Warto zwrócić uwagę na szerokość kosiska danej maszyny. Te z mniejszą z całą pewnością warto rozważyć, gdy na naszym obszarze występuje wiele nasadzeń, które siłą rzeczy będą wymagały od nas więcej wysiłku, a być może nawet użycia podkaszarki. Mała kosiarka pozwala na wygodniejsze manewrowanie wokół krzewów i drzewek. Z kolei większy sprzęt znacznie przyspieszy pracę w miejscach, gdzie roślin jest stosunkowo mniej. Tutaj warto jeszcze wspomnieć o jednej, dość użytecznej w kosiarkach rzeczy, a mianowicie - napędowi. Jest on szczególnie przydatny na nieco nierównych terenach, gdzie pchanie maszyny może wymagać od operatora nie lada wysiłku. 


Kosiarka spalinowa czy elektryczna?


Przed zakupem kosiarki do trawy w sklepie internetowym online bądź stacjonarnie należy się również zdecydować na to, czym napędzana będzie nasza maszyna - prądem czy benzyną? Kosiarka elektryczna z całą pewnością jest cichsza, jednak jej operator musi nie tylko zapewnić sobie stałe źródło prądu, ale również uważać na kabel, który nieopatrznie może wpaść pod kosisko, co jest niebezpieczne. Kosiarka spalinowa dwusuwowa ogrodowa jest zdecydowanie bardziej uniwersalna i nie jest ograniczona przez długość kabla - a wyłącznie przez zasobność zbiornika z paliwem. Dzięki temu z powodzeniem można nią wykosić nieco więcej terenu, oczywiście mając pod ręką kanister.kosiarka ogrodowa
Kosiarki ogrodowe Stiga cieszą się niesłabnącą popularnością

Niemieckie kosiarki - symbol solidności?


Słynna niezawodność, przypisywana naszych zachodnim sąsiadom, przez lata w Polsce urosła do miana legendarnej. Nie inaczej jest w przypadku omawianych w tym artykule maszyn. Niemieckie kosiarki spalinowe to gwarancja wysokiej jakości wykonania oraz bezawaryjnej pracy przez wiele godzin. Kosiarki z tego regionu faktycznie robią dobrą robotę, niezależnie od tego, czy mają do czynienia z zadbanym trawnikiem, czy też z nieco zarośniętą, przydomową dżunglą. Poszukując więc tanich kosiarek do trawy z pewnością nie można przejść obojętnie również koło maszyn z niemieckim rodowodem. 


Laikowi trudno jest wybrać odpowiednią dla niego kosiarkę do trawy. Gdzie ją kupić, czy części zamienne nie wydrenują kieszeni - pytania zdają się mnożyć. Warto więc skorzystać z fachowej pomocy, którą uzyskać można w naszej firmie. Pomożemy wybrać odpowiednią kosiarkę spalinową do trawy. Gwarantujemy, że nienależnie od budżetu znajdziesz u nas kosiarkę do trawy, która spełni Twoje oczekiwania.

448 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page