top of page

W nowoczesnych traktorkach koszących ważna jest nie tylko niezawodność. Równie ważna jest funkcjonalność oraz udogodnienia, które sprawiają, że pielęgnacja nawet dużych połaci trawy nie nastręcza trudności, a wręcz przeciwnie - niemal odpręża operatora. Traktorek kosiarka STIHL RT 5112 Z wyposażony jest w wiele rozwiązań, które uprzyjemnią nawet kilkugodzinną pracę. Dlaczego warto zwrócić uwagę na tę maszynę?


Stihl - traktorek o wysokiej precyzji koszenia


Na początek warto pochylić się nad technicznymi parametrami tego traktorka ogrodowego Stihla. Napędzany jest on przez górnozaworowy silnik B&S Seria 7.160 Intek. Lista zalet tego motoru jest dość długa. Wyprodukowany został w technologii OHV, która jest gwarantem optymalnej wydajności, co z kolei przekłada się na jego lepszą żywotność i większe oszczędności. Jeśli chodzi o smarowanie, to technologia w nim zastosowana przypomina nieco tę obecną w samochodach osobowych. Podzespoły motoru są nieustannie smarowane pod ciśnieniem, co zwiększa żywotność ich oraz, co oczywiste, całego silnika.


Jeśli chodzi o samo koszenie, to ten model kosiarki Stihl spalinowej umożliwia cięcie na szerokości aż 110 cm. Sprawia to, że za jego pomocą w relatywnie niedługim czasie możesz skosić nawet 10 000 m². Warto tu podkreślić, że nawet w nieco trudniejszych warunkach ten model traktorka do koszenia trawy Stihl, dzięki komfortowemu siedzisku i zastosowanej technologii znacznie redukuje ilość wysiłku, wkładanego w pracę.


Kosiarka Stihl - traktorek z nowoczesnymi rozwiązaniami


Interesującym rozwiązaniem zastosowanym w traktorku kosiarce do trawy Stihl jest tempomat - uruchamiany jednym przyciskiem, automatycznie kontroluje prędkość poruszania się pojazdu. Kolejnym ułatwieniem, znamiennym dla nowoczesnych maszyn tej klasy jest możliwość łatwego włączania i wyłączania zespołu tnącego. To działanie, jak również kilka innych, można wykonać z poziomu kokpitu.


Łatwe manewrowanie jest szczególne ważne, gdy przychodzi nam kosić w nieco trudniejszym terenie z wieloma przeszkodami. Jak radzi sobie w tym temacie omawiana kosiarka Stihl traktorek? Znakomicie! Jednopedałowy napęd umożliwia szybką i wygodną zmianę kierunku jazdy przy użyciu ręcznej dźwigni. Aby zapewnić użytkownikowi maksymalną precyzję, Stihl stworzył niezwykle czuły pedał, pozwalający na skrupulatne kontrolowanie prędkości. A w awaryjnej sytuacji, kosiarka spalinowa Stihl RT 5112 Z umożliwia natychmiastowe zatrzymanie, dzięki solidnym hamulcom.


Opróżnianie kosza w starszych maszynach tego typu wiązało się z koniecznością każdorazowego opuszczania siedziska i ręcznego zdjęcia pojemnika. Koniec z tym! Traktorki kosiarki Stihl RT 5112 Z można opróżnić za pomocą dźwigni, nie schodząc z fotela. Konstrukcja, przypominająca łyżkę od koparki umożliwia optymalne napełnienie i łatwe czyszczenie.

 

Traktorek Stihl - jaka jest jego cena?


Biorąc pod uwagę rozliczne możliwości, jakie daje ta maszyna, czy warto kupić kosiarkę traktorek Stihl? Cena modelu RT 5112 Z z pewnością nie jest wygórowana. Szczególnie że w zamian otrzymujemy niezawodną maszynę do zadań specjalnych, wyposażoną w wiele nowoczesnych udogodnień. A sama marka Stihl? Kosiarki i traktorki w naszej ofercie, pochodzące od tego uznanego producenta od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób na całym świecie, zajmujących się pielęgnacją ogrodów. Wybierz kosiarki Stihl w najlepszych cenach od baras.pl!

 

Stan: nowe

 

DANE TECHNICZNE:

 • Pow. trawnika: do 8.000 m²
 • Typ silnika: EVC 7.000
 • Moc znamionowa: 12,2 kW
 • Pojemność skokowa cm³: 635
 • Skrzynia biegów: hydrostatyczna
 • Szer. koszenia: 110 cm
 • Wys. koszenia: 30-100 mm
 • Pojemność zbiornika paliwa: 9 L
 • Prędkość obrotowa: 2.700 U/min
 • Pojemność kosza na trawę: 350 L
 • Długość urządzenia z koszem na trawę: 260 cm
 • Szerokość urządzenia z elementami koszącymi: 117 cm
 • Wysokość urządzenia z fotelem: 116 cm
 • Ciężar: 246 kg

 

 

Szerokie opony
Duże, szerokie opony chronią trawnik i zapewniają stabilność jazdy traktora ogrodowego STIHL. Opony nie powodują uszkodzenia trawy i prawie nie pozostawiają śladów.

Hak holowniczy
Zintegrowany hak holowniczy pozwala na łatwe mocowanie przydatnego osprzętu, takiego jak wygodna przyczepa APU 300, która może być używana także jako taczka.

Regulacja wysokości koszenia
Dźwignia regulacji wysokości koszenia znajduje się bezpośrednio obok fotela kierowcy. Umożliwia płynne, indywidualne dostosowanie wysokości koszenia do aktualnych potrzeb w zakresie 1-8.

Solidna rama
Solidna konstrukcja ramy zapewnia wystarczającą stabilność i komfort jazdy. Zwarta konstrukcja traktora ogrodowego STIHL sprawdza się także w pracy z osprzętem, takim jak zestaw do odśnieżania.

System zbierania trawy
System zbierania trawy po obu stronach zespołu tnącego wychwytuje także trawę znajdującą się na krawędzi pasa koszenia i doprowadza ją do noży. Umożliwia to bardzo precyzyjne koszenie narożników i krawędzi o małej szerokości.

Kosz na trawę
Kosz na trawę wykonany z tworzywa sztucznego można łatwo opróżnić za pomocą specjalnego uchwytu, nie schodząc z fotela kierowcy. Konstrukcja w kształcie łyżki koparki zapewnia optymalne napełnianie, całkowite opróżnianie i bardzo łatwe czyszczenie kosza na trawę.

Elektromagnetyczne sprzęgło noża (EBC)
Możliwość swobodnego włączania i wyłączania noży zespołu tnącego na panelu obsługi w kokpicie dzięki elektromagnetycznemu sprzęgłu noża.

Jednopedałowy napęd kół
Ułatwiający manewrowanie traktorem ogrodowym STIHL jednopedałowy napęd kół. Umożliwia wygodną zmianę kierunku jazdy w przód i w tył za pomocą dźwigni ręcznej. Precyzyjną regulację prędkości ułatwia bardzo czuły na nacisk pedał. Oddzielny pedał hamulca zapewnia natychmiastowe zatrzymanie.

 

Traktorek Kosiarka STIHL RT 5112 Z Hydrostat V-Twin Kosz 110cm

SKU: RT 5112 Z
19 490,00 złCena
  bottom of page